Увійдіть на сайт magaz420.com.ua з аккаунтом Google


Адреса та час роботи
Наш шоурум: Київ, вул В.Гетьмана
Пн-Пт 10:00 - 18:00
tel:+38 063 395 86 73 tel:+38 096 420 94 20
Блог
Як працює ендоканабіноїдна система людини

Все частіше та частіше ми чуємо, що куріння медичного канабісу допомагає багатьом звільнитися від депресії, болю, занепокоєння. А при споживанні марихуани або сміттєвих конопель проявляються психози та й виникають галюцинації. Чому такий разючий ефект при палінні трави, здавалося б одного й того ж виду?

Ми не закликаємо до споживання психотропних речовин, а також солідарні з Міністерством охорони здоров’я, що стверджує про шкоду від паління. У цій статті ми постараємося простими словами пояснити складні процеси механізму роботи ECS, або ендоканабіноїдної системи людини.

Функціональність ECS

Безліч відкриттів в медичній сфері останнього часу поки не в змозі дати конкретну відповідь про роботу ендоканабіноїдної системи. Але медики визнають той факт, що завдяки ЕКС запускаються найважливіші процеси людського організму. Механізм запуску систем, що періодично дають збої, не вивчений. А позитивний ефект нормалізації функцій присутній:

  • відновлюється обмін речовин;
  • поліпшується апетит;
  • усуваються хронічні болі;
  • знімаються запальні процеси;
  • йде стрес;
  • коригується сон;
  • поліпшується пам’ять та й здатність до навчання.

Крім цього, ЕКС нормалізує та запускає функції внутрішніх органів – печінки, серця, репродуктивної системи, сприяє зростанню кісток. Ендоканабіноїдна система відіграє важливу роль в нормалізації функціонування нервової системи, дозволяючи формувати нові спогади та й максимально зосередитися.

Простіше кажучи, призначення ендоканабіноїдної системи полягає у підтримці здорового балансу людського організму.

Поповнення ЕКС

Багато хто знає, що у людини після 25 років відбувається спад й загасання роботи ендоканабіноїдної системи. Природний рівень ендоканабіноїдів падає. Основним джерелом поповнення ECS стає конопляна культура – медичний канабіс та марихуана, що у великій кількості містять фітоканнабіноїди.

Залежно від сорту культури, в коноплі міститься різний відсоток тетрагидроканнабінола (THC, ТГК) та каннабідіола (CBD, КДБ). Кожен з них по-різному діє на рецептори людського організму, в результаті чого ми спостерігаємо кардинально протилежний ефект при вживанні марихуани та канабісу.

ТНС

Це основний каннабіноїд марихуани, що має досить потужну дією. Невисокий відсоток вмісту ТГК викликає кайф, ейфорію. Впливає на розум та тіло. При відносно низькому вмісті можливий позитивний ефект – всеосяжної радості, відчуття розслабленості, припинення хронічному болі. Дуже високий відсоток вмісту ТНС нерідко викликає галюцинації, неспокій, аж до нападів параної.

Це відбувається тому, що ферменти людських рецепторів не діють на ТГК та й не розщеплюють його. Він довше зберігається в організмі, і його вплив досить сильний.

CBD

Рівень взаємодії КДБ з ендоканабіноїдною системою значно відрізняється від того, як діє ТГК. Дослідницькі дані про взаємодію CBD з рецепторами поки відсутні. Лікарі тільки спостерігають ефект, вироблений КДБ при вживанні. Слід сказати, ефект більш ніж позитивний.

Принцип роботи CBD, по суті, досі залишається загадковим. За однією з гіпотез, КДБ перешкоджає розпаду ендоканабіноїдів, чим викликає все ті позитивні ефекти, що перераховані вище.

Крім цього КДБ впливає на неканабіноїдні рецептори. Наприклад, серотоніну, який відповідає за психічне здоров’я, а також на рецептор TRPV1, відповідального за біль та запалення.

У коноплях містяться не тільки КДБ та ТГК, а й безліч інших канабіноїдів, які природним чином зустрічаються в нашому організмі. Вони впливають на нашу пам’ять, мислення, координацію, сенсорне та тимчасове сприйняття, а також відповідають за отримане задоволення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X