Увійдіть на сайт magaz420.com.ua з аккаунтом Google


Адреса та час роботи
Наш шоурум: Київ, вул В.Гетьмана
Пн-Пт 10:00 - 18:00
tel:+38 063 395 86 73 tel:+38 096 420 94 20
Блог
Гашиш, хеш, анаша. Історичні факти про фітонаркотик

Тисячу років тому канабіс почав свою подорож по планеті, поширюючись з азійських територій, зокрема з Афганістану, Пенджабу і Кашміру. Всі частини рослини під назвою коноплі використовувалися людиною. З конопляних волокон виготовлялися одяг, плелися канати, вилися мотузки та шнури. З насіння тиснули олію. У медицині використовували квіти, листя, та й звичайно ж смолу, як ефективний психотропний препарат з лікувальними властивостями.

Попереджаємо, що наркотики ускладнюють життя, призводять до залежності та й шкодять здоров’ю. Матеріал носить виключно інформаційний характер. Стаття розміщена з метою підвищення рівня культури та освіти.

У перекладі з фарсі «гашиш» означає «трава». Просто трава, але не проста, а зі специфічними властивостями. На європейській території гашиш називають хеш, а в Середній Азії – анаша. Отримують гаш зі смоли канабісу. Але не будь-якого виду конопель, а певного сорту – індикі, американського різновиду канабісу.

Листя та квіти конопель в період дозрівання покриті дрібними краплями, що подібні до кристалів. Це справжнє вмістилище трихом і канабіноїдів. Смолу збирають природним шляхом. Можна сміливо стверджувати, що гашиш – це концентрат канабісу, отриманий без застосування розчинників.

Найдавнішою згадкою про коноплі вважається письмове повідомлення Геродота, датоване V ст. до н.е. У трактаті Геродот вказує на схожість конопель та льону. Згадує про дику рослину, чиї насіння кидалися на розжарені камені та й утворювали щільний дим, що викликає у людей ейфорію.

У давніх германців існувала подібна традиція. Перебуваючи в лазні, люди теж кидали насіння конопель на розпечену поверхню. Люди вважали, що за допомогою магічного насіння і водяної пари вони здійснюють обмивання душі та й тіла.

Потрапивши в середні століття в мусульманські країни, канабіс швидко проявив свої наркотичні властивості. Найцікавіше, що до гашишу мусульмани досі ставляться зовсім не так, як до алкоголю. В азійських країнах людина, що п’є викликає презирство, а травичку можна смикнути в громадському місці, але ніхто навіть слова не скаже. Правда, тільки там, де марихуана легалізована.

Військова компанія Наполеона, завойовуючи Єгипет, пізнала всю «красу» похідного канабісу. Для підтримки духу майже повністю виснаженою і деморалізованою армії, всюди додавали гашиш. Його можна було виявити в їжі, напоях, навіть в тютюні. Повертаючись до Франції, воїни привезли з собою траву і насіння. Так, починаючи з середини XVIII століття, у Європі розсмакували коноплі.

Потім канабіс увірвався в Іспанію, і звідти кораблебудівники привезли конопель до Америки. Негритянське населення відразу розсмакували травичку, та їм канабіс припав до душі. На ґрунті Мексики конопель знайшла свою другу батьківщину. Вважається, що мексиканський різновид канабісу найпродуктивніший за частиною утворення смоли.

Мексиканці з ніжністю стали давати жіночі імена канабісу. Як тільки не називали рослину, і Донною Яніною, і Роз-Марі, і Мері Джей, і Марі-Хуаной. Останнє ім’я зіграло фатальну роль. Так найдавніший наркотик отримав ім’я власне, і ми знаємо його, як марихуану.

Для марихуани середина минулого століття стала піком популярності. По-перше, сповідування нової релігії растафаріанства з адептами растаманами рвонуло рейтинг популярності фітонаркотика до небес. По-друге, хіпі допомогли. Їм теж не чужі були расслабони, але саме Раста-рух підняв тему легалізації медичного канабісу, та й вніс свою лепту в здійсненні леглайза у світі.

Якщо алкоголізм стоїть на першому місці, як вид наркоманії, то гашиш займає почесне друге, й наступає на п’яти алкоголікам. Вживання хеша може бути найрізноманітнішим – в їжі, напоях, курильних сумішах і пастилках для жування. Палять в кальянах та й килимах, а в Європі виключно змішуючи з тютюном. В Азії жують бангі з анашею. Ще в деяких європейських країнах стало модно заварювати хеш, як каву, і пити вранці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X